Odtłuszczanie lakieru

FX PROTECT Surface Agent 1000 ml środek do odtłuszczania powierzchni
Producent: FX PROTECT Dostępność: 5 szt.
FX PROTECT Surface Agent 1000 ml środek do odtłuszczania powierzchni
Cena: 65,24 zł (netto: 53,04 zł )
szt.
zobacz więcej
FX PROTECT Surface Agent 500 ml środek do odtłuszczania powierzchni
Producent: FX PROTECT Dostępność: 7 szt.
FX PROTECT Surface Agent 500 ml środek do odtłuszczania powierzchni
Cena: 37,24 zł (netto: 30,28 zł )
szt.
zobacz więcej
Manufaktura Wosku IPA Cleaner preparat do odtłuszczania usuwania wosku 500 ml
Producent: Manufaktura wosku Dostępność: 4 szt.
Manufaktura Wosku IPA Cleaner preparat do odtłuszczania usuwania wosku 500 ml
Cena: 14,76 zł (netto: 12,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Odtłuszczacz Fireball Reborn
Producent: Fireball Dostępność: 3 szt.
Odtłuszczacz Fireball Reborn
Cena: 48,23 zł (netto: 39,21 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Odtłuszczacz do lakieru samochodowego - przy jakich czynnościach warto go zastosować?

Odtłuszczacz do lakieru samochodowego niesie nieocenioną pomoc przy wykonywaniu wielu zabiegów przy aucie. Do najpopularniejszych należą: woskowanie, polerowanie lakieru czy nałożenie powłoki ceramicznej. Jaką funkcję pełni odtłuszczacz do lakieru? Czym powinien charakteryzować się produkt dobrej jakości? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. 

Właściwości i zastosowanie odtłuszczaczy do lakieru

Przed różnymi zabiegami wykonywanymi na karoserii naszego auta, jej dokładne umycie nie jest wystarczające do uzyskania pożądanego efektu końcowego. Woski, szampony samochodowe czy inne polimery na długo pozostają na karoserii auta wnikając w jej strukturę. Lakier odtłuszcza się po dokładnym umyciu auta i osuszeniu. Wówczas zmywa się odtłuszczaczem wszelkie pozostałości, które mogą uniemożliwia poprawne wykonanie różnorodnych zabiegów.

Odtłuszczacz do lakieru samochodowego pozwala na zwiększenie przyczepności oraz trwałości zastosowanych zabezpieczeń karoserii. Prócz dobrego oczyszczania z zanieczyszczeń, odtłuszczacz powinien także szybko odparować. Warto jednak zaznaczyć, że odtłuszczacz do lakieru nie jest w stanie poradzić sobie z takimi zabrudzeniami jak np. drobinki asfaltu czy żywicy. W tym celu należy posiłkować się np. specjalnymi glinkami.

Odtłuszczacz do lakieru jest niezbędny w czasie polerowania lakieru. Usuwanie resztek pasty polerskiej pozwoli na ocenianie stanu lakieru i dobranie odpowiedniej techniki korekty. 

Odtłuszczacz do lakieru samochodowego to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Przyda się również w odtłuszczaniu tarcz hamulcowych, odmrażaniu zamków, myciu szyb czy zmywaniu zabrudzeń. 

Jak odpowiednio wybrać odtłuszczacz?

Odtłuszczacz do lakieru to produkt, który oparty jest przede wszystkim na alkoholu izopropylowym (IPA). Do zmywania past polerskich bądź odtłuszczania lakieru przed woskowaniem wystarczą odtłuszczacze o stężeniu 15-30%. Zastosowanie czystego alkoholu izopropylowego nie jest wskazane. By mieć całkowitą pewność, że odtłuszczacz  nie wyrządzi krzywdy na lakierze, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór gotowego produktu przeznaczonego do konkretnych czynności.

 

Zobacz także: szampony samochodowe pasty polerskie powłoki ceramiczne na auto wosk do ciemnego lakieru

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium